Domů

Det som ingen ved


Det som ingen ved

Další název: Co nikdo neví
Titulky: české titulky bez rozšíření pro neslyšící
akční Dánsko, Švédsko

Det som ingen ved

Thomasova sestra Charlotta se utopí při plavání. Když Thomas prochází její věci, objeví důkazy o tom, že jejich otec pracoval pro tajnou službu. Vypadá to, že se Charlotta o věci snažila zjistit víc a její smrt může s prací zemřelého otce souviset. Domluví si schůzku s otcovým dávným kamarádem z námořnictva, který se ze všech Thomasových otázek vykroutí. Thomas si je téměř jistý, že neříká pravdu, naopak nabyde přesvědčení, že se s jeho sestrou krátce před smrtí musel setkat. Thomas se angažuje v pátrání stále víc a brzo zjišťuje, že je i se svou rodinou sledován skupinou neznámých lidí. (Zdroj: eurofilmfest.cz)

Krátce k režisérovi: Než se prosadil jako filmový režisér, věnoval se hudbě a skládání písniček. Absolvoval katedru dokumentu na pražské FAMU a následně pracoval pro dánskou televizi. Debutoval celovečerním filmem Vil du se min smukke navle? (1977), ale prosadil se až o dvacet let později. Když byl o generaci mladšími režiséry Vinterbergem a Trierem vyzván, aby natočil třetí snímek podle Dogma 95, přijal to jako novou šanci, a rodinné drama Mifune (1999) mu konečně pomohlo prorazit a mimo jiné mu vyneslo cenu na Berlinale. (Zdroj: Febiofest)

English

In this political thriller, a young woman is found drowned on a winter night by the sea. The dead woman's brother, Thomas, discovers that her death is connected to their father, now deceased, and his work in military intelligence. As Thomas digs deeper into the case his family is brought into sudden danger.

IMDB ČSFD
Premiéra: 2008

Det som ingen vedDet som ingen vedDet som ingen vedDet som ingen vedDet som ingen vedDet som ingen vedDet som ingen ved

See video

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři