Ať vyhraje ten lepší

Den bedste mand
Pound for Pound

at vyhraje ten lepsi

Jørgen a Hanne Hansenovi jsou milující manželé a zároveň obchodní partneři. On boxuje a ona obstarává všechno možné - od chodu domácnosti přes vyjednávání honorářů až po ošetřování roztrženého obočí. Jørgena však ubíjí jeho strach a hrozí mu konec kariéry a rodina se ocitne v nebezpečí, že ji banka připraví o dům.

Film, inspirovaný skutečnými událostmi, líčí jedno z nejsenzačnějších vítězství v dějinách dánského sportu. Současně nabízí poutavé vyprávění o muži, který s nezdolnou podporou své manželky a díky přátelství s mladým africkým boxerem dokáže vystoupit ze svého stínu, najít odvahu postavit se svým vnitřním démonům a stát se živou legendou.
 

Režie: Mikkel Serup
Scénář: Mikkel Serup, Linn-Jeanethe Kyed, Søren Felbo
Hrají: Mikkel Boe Følsgaard, Arnold Oceng, Lene Maria Christensen, Kristian Fjord, Benjamin Kitter, Søren Malling, Mikkel Drewes Knudsen, Livia Maria Begu, Ari Alexander, Morten Hebsgaard, Marie Askehave, Kristian Høgh Jeppesen, Martin Greis-Rosenthal, Damir Zlibar, Thomas Guldberg Madsen, Darko Jones, Mladen Cutura, Nikola Kerkez, Berit Kamara, Boris Katalinic, Andrew Jeffers, Ivica Zadro, Theo Barklem-Biggs, Durim Oraca, Enock Mwandila Poulsen, Charlotte Munksgaard, Elly Mwachiro, Naim Ramaj
Délka: 97 min
Titulky: české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné
Žánr: drama
Stát: Dánsko
Premiéra: 2017
Ocenění: cena Bodil za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli - Søren Malling
Festivaly: Moscow - Royal Danish Embassy 2018, Norský filmový festival v Haugesundu 2018, Robert Festival 2018
Zdroj fotografií: Den Danske Filminstitut